VÍTEJTE

Soustředění všestrannosti v Borové - jaro 2016

22. května 2016 v 22:58 | Haník |  Koně
Od pátku 6. do neděle 8. května jsem se s Jumbem zúčastnila soustředění všestrannosti (military) pod vedením úspěšného jezdce a trenéra Pavla Vaňka.


Někteří možná víte, že jsem se pod jeho vedením už jednoho soustředění zúčastnila. Bylo to drezúrní a skokové soustředění v Sudoměřicích u Bechyně, které se konalo na podzim loňského roku.

Letošní jarní soustředění se konalo jinde a bylo zaměřeno na dost náročnou disciplínu - všestrannost, při které jsou spojeny 3 disciplíny dohromady (drezúra, cross a parkur). Soustředění se konalo v Borové u Chvalšin (okres Český Krumlov), kde je celý areál určen přesně na disciplínu všestrannosti.

Je tam fakt úžasná krajina, ve které jsou postaveny překážky na cross country. V areálu byla k dispozici také hala a venkovní jízdárna, kde se na obdélníku jezdila drezura a v neděli skákal parkur. Krásné stáje, kde jsem měla Jumba ustájeného a celkově moc pěkné zázemí i pro lidi, kteří tam byli moc hodní, milí a dobrosrdeční. Celkově atmosféra pohodová a rodinná :).

Ale popořadě...

Již do přihlášky se měl napsat stupeň výcviku, podle kterého jsme byli rozděleni do lotů.
Já jsem měla stupeň výcviku ZK. Drezúrní zkouška: CN 2 / 2014, obd. 60 x 20 m

V drezúře po 2 lidech (tréninková hodina 60 min.), v crossu po 3 lidech (tréninková hodina 75 min.), v parkuru po 3 lidech - muselo se to celé stihnout do odpoledních hodin, aby mohli všichni v klidu odjet domů a vše stíhali, podle dálky cesty byli také zařazeni do dopoledních či odpoledních lotů (tréninková hodina 60 min.).
PÁTEK

V pátek 6. května jsem vstávala v 7 hod. (naštěstí jsem nebyla nervózní, a tak jsem se dobře vyspala), oblékla se, vzala kufr a s taťkou vyrazila do naší stáje. Tam na nás čekal trenér, který na soustředění pojede s námi. Jumba jsem vyčistila, dala mu kamaše. Dala jeho věci do kufru auta a mohlo se nakládat. Jumbovi přepravník naštěstí nedělá problém, a tak to šlo vše jako po másle. Chvilku po 9. hodině jsme vyjeli směr Borová. Cesta trvala 2 hodiny, mezitím jsme si udělali pár přestávek, kde jsme zkontrolovali Jumba. Ten byl ale úplně v pohodě a s cestováním neměl problém.

Cca v 11:30 jsme dojeli na místo. Trénink (dnes drezúrní) nám začínal ve 13 hod., takže jsme měli ještě trochu času, a proto jsme Jumba dali ještě do boxu. Mezitím jsme vyřešili vše potřebné a pomalu začali čistit, sedlat. Chvilku před 13 hod. jsme už byli na jízdárně a rozkoukávali se. Jumbo se nejdřív bál budky rozhodčích, plakáty po boku jízdárny mu nevadily, ty už viděl v Sudoměřicích.

Rozehřáli a rozpohybovali jsme koně a pod dohledem Pavla jsme drezúrně přiježďovali. Dostala jsem rady pro užívání pobídek, abych se tolik nedřela. Trénovali jsme plynulé nacválání, cválání na kruhu apod.
Poté jsme dostali 10 min. na to, abychom si ještě procvičili cviky z drezúrní úlohy CN2/2014 (ZDE celá úloha), kterou jsme pak předvedli a Pavel nám k ní napsal připomínky, které jsem si dovezla domů a dost mi pomáhají.
Jinak celou drezúrní úlohu mám od Lenči natočenou na videu, takže se z něj také poučuji.

Drezúrní úlohu jsem uměla zpaměti, ale měla jsem možnost, aby mi ji někdo přečetl, tak jsem toho využila. Můj trenér (Hynek) mi ji předečetl. I přesto jsem se 2x spletla. Asi jsem to radši měla jet zpaměti, protože já se pak spoléhám na toho, kdo mi to čte a když jeden cvik Hynek přečetl pozdě, já jsem najednou nevěděla, kam mám jet/který cvik jsem měla jet, byla jsem ztracená a museli mi pomoct. Druhá chyba byla v tom, že jsem si tak trochu popletla písmena, i přesto, že tam byly napsané. :D

Jeden z problémů v úloze byl ten, že jsem nejezdila úplně k oplocení a do rohů, takže na to si musím dávat pozor! Také jsme párkrát cvik neudělali přesně v písmeni. Ale zase nás trenér pochválil za prodloužený klus. I přesto, že Jumbo nemá sportovní krev a není tolik dopředný a nemá takové chody jako sportovní poníci, kteří tam byli, tak i přesto ten prodloužený klus se líbil! :3


A to už byl konec hodiny, byla jsem ráda, že jsem to zvládla. Trenér říkal, že na to, že doma nemáme k drezúře moc podmínky (u nás mám dost kopcovitý terén a rovná plocha velikosti jízdárny se hledá těžko), tak to bylo dobré a do závodů všestrannosti v Dešné konané na konci června víme, co zlepšovat. :)
Jumbo byl docela vykulený, takže moc nechtěl jít, ještě k tomu, když bylo takové hrozné vedro, takže nechtěl jít moc dopředu, ale zvládli jsme to, i když to bylo pro nás oba v tom vedru únavné.


Zasloužený odpočinekVečer jsme si ještě šli projít překážky do sobotního crossu a Pavel nám řekl nějaké rady na začátek.

Na ubytování v Chvalšinách jsme šli večer pěšky, chtěli jsme se projít, bylo to nějakých 5 km.
Večer se hrál hokej, takže bylo dole v restauraci docela rušno :D. My jsme po koupeli ale hned padli do postele a usnuli.
SOBOTA

Vstávali jsme před osmou hodinou, v klidu si došli na snídani a mohli pěšky vyrazit směr stáj. Protože jsem měla crossovou lekci až v 16 hod., měli jsem ještě fakt dost času. Chvilku jsme se dívali na ostatní a při polední přestávce jsem vzala Jumba a šli jsme se podívat na crossové skoky, protože je Jumbo nikdy neviděl. Prošli jsme si crossovou trať a některé překážkky jsem si skočila vedle Jumba na ruce, ať ví, že ho to neukousne.

Pro mě i pro Jumba to byl první cross, doma jsme skákali např přes nějaké větve, nebo potůčky, ale tohle bylo trochu jiné. Naštěstí jsem se ani moc nebála, ani jsem nemohla, jinak by Jumbo znejistěl. Brala jsem to spíš jako výzvu, na kterou jsem byla zvědavá a docela se i těšila.

Chvilku před půl čtvrtou jsem šla Jumba čistit a sedla, cca v 15:45 jsem byla na jízdárně, kde byli postavené překážky. Kavalety, křížek, oxer a jedna kláda. Nejdřív jsem šla Jumbovi překážky ukázat, chvilku jsme v kroku pochodili a začala jsem ho postupně rozehřívat.

PS: Ano, vzala jsem si na cross ostruhy, abych Jumba nemusela "okopávat", aby šel dopředu. Ostruhou jsem ho jen trošku pošimrala a hned šel pěkně sám dopředu.

I přesto jsem byla z celého crossového tréninku zmožená, protože to bylo fakt náročné - nejen ty skoky, ale také ty etapy mezi nimi.Jumbo má vykulené oči jako Hurvnínek :DV 16 hod. už jsme byli dostatečně rozpohybovaní a mohlo se začít skákat.
Nejprve jsme jezdili přes kavalety a pak křížek.
Nejdřív jsem jezdila až moc pod skok, pak jsem si na to už dávala pozor a jela to lépe. To byly skoky, které se dají shodit, pak jsem přešly na kládu, to už byla příprava na cross, kde jsou všechny překážky pevné.
Pak se už šlo na crossovou dráhu.

Nejdřív jsme koníky seznamovali s překážkami a terénem, protože to bylo někdy do kopce, někdy z kopce.
Potě jsme skákali různé skoky nejdřív po jednom. Byly tam skoky jako výskok, výskok ještě přes klády, skok přes draka, irská lavice, skok přes tři pražce. To jsme pak jeli celé jako takovou etapu.Poté jsme se přesunuly na druhou louku hned vedle, kde byl seskok.


Jeli jsme k další překážce, teď vodní.

A pak jsme jeli úplně celou trasu.
Přiměřený a pravidelný rytmus musí být i mezi překážkami.
Můj výraz mluví za vše. :D Bylo to náročné.


Poslední etapu crossového tréninku jsme měli na vedlejší louce. (Když se jede celý cross, jede se to za sebou všechno dohromady, mezi loukami jsou cesty, po kterých se jezdí.)

Tam jsme si šli prohlédnout trať. Nejdřív jsme skákali přes takovou dřevěnou stěnu, která byla trochu položená, takže to bylo i trochu do dálky. Pak jsme jeli z kopce na kládu a pak do vody, chvilku se jelo vodou a pak výskok z vody přes kládu. Poté se objela voda a jelo se na další dřevěnou kládu.


Video z poslední etapy crossu
Tak, a to bylo vše, uplynulo 75 min. crossové lekce a šli jsme směrem ke stáji.Nejnáročnější - crossovou část jsem měla za sebou, byla jsem neskutečně unavená, ale naprosto spokojená! Jumbo mi šel všechny překážky na první pokus a udělat mi obrovskou radost.
Z našeho prvního crossu jsem fakt spokojená :) :3.
NEDĚLE

Z neděle fotky bohužel nemám, ale zkušenosti samozřejmě ano, a to je hlavní! :)


V neděli jsem měla hodinovou lekci už od 9 hodin. V lotu jsme byli 3 (kvůli velkému počtu zájemců). Pán, který byl se mnou v lotu byl ubytovaný také v Chvalšinách, a tak nás ráno vzal autem. V klidu jsem udělala vše potřebné a před 9 hodinou už jsem byla na jízdárně. Obhlíželi jsme si překážky a pomalu se rozehřívali.

Nejdřív jsme chodili přes kavalety a pak jsme postupně přešli ke křížku. U mě jsme řešili jsme nájezdy.
Jumbovi se už moc nechtělo jít, po předchozích dnech toho měl dost, takže mezi i mezi skoky to pobízení bylo pro mě dost unavující, ale když Jumbo skočil, skákal fakt krásně s rezervami :). Je takový opatrný a radši skočí 20 cm nad skok, než aby se něco stalo.

Celý parkur jsem v pohodě přeskákali, ale před posledním skokem jsem už se přestala trochu soustředit, byla jsem dost unavená z toho pobízení a chybička se vloudila, Jumbo mi poslední skok vyhnul. Byla to moje chyba z nepozornosti. Opravila jsem si to a už vím, že se mám soustředit až do úplného konce.


To byla poslední lekce. Pak Jumbo dostal zasloužený klid a ještě před odjezdem jsem se s ním šla na ruce na chvilku projít po crossové dráze, udělali jsme si takovou pěknou, pohodovou vycházku. :)


Blížil se čas odjezdu. Se všemi jsme se rozloučili, sbalili všechny věci, naložili Jumba a vyrazili směr domů.Ze soustředěním jsem moc spokojená!
Velký dík patří rodičům, bez kterých by to vůbec nešlo. Pak trenérovi, který tam byl se mnou. Také Lenče za super fotky a videa a samozřejmě Pavlovi, který se mi kvalitně věnoval a získala jsem mnoho zkušeností. A také děkuji Jumbovi, který do toho se mnou šel (co mu zbývalo :D) a byl naprosto vzorný a fakt šikovný a snažil mi ve všem vyhovět :).


Myslím, že tohle soustředění přineslo mnoho nejen mně, ale i Jumbovi a už se těšíme na závody všestrannosti v Dešné, které se konají na konci června :).Více fotek ze soustředění ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šíša Šíša | E-mail | Web | 23. května 2016 v 15:27 | Reagovat

Ty jo, takových zážitků a zkušeností! :D Je dobře, že vám to šlo, oba jste moc šikovní ;)  Muselo to být velmi vyčerpávající, ale při závodech se tu určitě hodně vyplatí ;) Krásné fotky i videa :)

2 Sonča Sonča | E-mail | Web | 23. května 2016 v 22:15 | Reagovat

Chjoooo ... jak já ti ty koníky a zážitky spojené s nimi závidím.. :( :) :) :) :*

Určitě se to v budoucnosti vyplatí, už jen tím, že s tím koníkem něco děláš a stále se zlepšuješ v jízdě a stylu.. :)

Jumbo je slaďoušek.. :) :* <3

3 Leník Leník | Web | 24. května 2016 v 18:39 | Reagovat

Bylo to super. Jsem ráda, že jsem tam mohla být s váma. Jj, bylo to náročné, i pro mě :D, ale pro tebe s Jumbem samozřejmě o 100% víc.
Jste moc šikovný, ani nevíte, jakou jsem měla radost :*.
Těším se do Dešný, ukážete jim, jak jste skvěle sehraný :*.

4 Jeife Jeife | E-mail | Web | 25. května 2016 v 15:45 | Reagovat

Muselo to být super :3
i když bych na svého koně asi vživotě ostruhy nevzala, neskutečně bych se za ně styděla. Spíš bych hledala důvod proč mě koník nechce poslouchat a ze začátku bych se spokojila i s málem, než abych měla koně, který poslouchá, protože se bojí ostruh :/

5 Haník Haník | 30. května 2016 v 16:24 | Reagovat

[1]: Jj, bylo to opravdu náročné, ale obohacující a určitě se mi to bude hodit :).

[2]: Vím, že s Mírou jezdíš na dostihy, ale nemáte v okolí také nějaké závody všestrannosti? :)

[3]: Já děkuji za skvělou podporu a dokumentaci! :)

[4]: Jeife, když se ostruhy používají správně, tak se není za co stydět. Ono vše není tak, jak na první pohled vypadá. Ostruhy jsou ke zjemňování pomůcek, nejsou k trestání! Je lepší koně "probudit" jemným a krátkým tlakem ostruhy než okopávání (což to může bolet kolikrát víc, no ne?) a tím i otupování koně.
Na cross musí kůň mít dobré tempo, nesmí se loudat. Ty překážky se skáčou z nějakého tempa a když je rychlejší nebo pomalejší, snadno se můžeme přerazit, protože na crossu překážky nespadnou. Na okopávání a neustálé pobízení není čas ani energie, kůň musí šlapat sám, musí si udržet nějaké tempo a ten jezdec tomu koni musí tak důvěřovat, že na něm to tempo nechá. Jezdec nemá čas ani přebytečné síly na to, aby koně pořád musel opravovat v tempu, pobízet ho. Jezdec se musí soustředit na styl skoku, odskoky apod., je tam toho opravdu hodně na hlídání.
Jumbo se ještě na všechno koukal a jak to neznal, nechtěl moc jít dopředu a loudá se. On se neleká nových věcí, ono se mu spíš nechce. A já ho musela do toho trochu podpořit, aby si věřil  a fakt jsem ho nehodlala okopávat, když jsem ho trochu pošimrala ostruhou, hned šel a vše jsme v pohodě zvládli.
S rozhodováním mi pomáhá trenér, který fakt ví moc dobře, co je správné :).

6 Konikoška Konikoška | Web | 3. června 2016 v 16:30 | Reagovat

K tím ostruhám: souhlasím s tím, že pokud mu je jezdec nezarývá do tela, tak je všetko OK. A Jumbo tam byl určite nejkrásnejší (I když jsem ostatní nevidela, tak jsem si tím jistá) Ja ostruhy nenosím, ale na mou lenivou poničku Rebecu by se hodili.:)

7 Sonča Sonča | E-mail | Web | 9. června 2016 v 17:50 | Reagovat

[5]: Noooo .. nooooo nejsem si jistá.. Míra v Chomutově zakládal jezdecký klub a tam by se nějaké ty závody konat mohly.. Nevím.. ale optám se! :)

8 Haník Haník | 16. července 2016 v 23:19 | Reagovat

[6]: Když se používají s rozumem a citem, nejsou zlým pomocníkem :).

[7]: Např. na konci července se bude konat v Pardubicích MČR ve všestrannosti :).

9 ZdenekM ZdenekM | E-mail | 17. ledna 2017 v 19:32 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na ranc-u-zlate-podkovy.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

10 BbnvAstorp BbnvAstorp | E-mail | Web | 20. září 2017 v 19:02 | Reagovat

30 day payday loan - http://paydayvax.org/
bad credit consolidation loans <a href="http://paydayvax.org/">online payday loans</a> ’

11 Bbnhspealt Bbnhspealt | E-mail | Web | 25. září 2017 v 18:16 | Reagovat

how to take viagra
<a href="http://viagrakjkmn.com/">viagra online</a>
buy viagra online without prescription
<a href=http://viagrakjkmn.com/>generic viagra</a> ’

12 Drvpbscoock Drvpbscoock | E-mail | Web | 26. září 2017 v 18:59 | Reagovat

viagra for women - http://viagraonszb.com/
viagra tablets for sale <a href="http://viagraonszb.com/">generic viagra</a> ’

13 Lvvdtrorry Lvvdtrorry | E-mail | Web | 27. září 2017 v 3:41 | Reagovat

viagra low cost - https://viagraciom.com
viagra and high blood pressure <a href=https://viagraciom.com>viagra</a> ’

14 Ikmeplaipt Ikmeplaipt | E-mail | Web | 28. září 2017 v 18:47 | Reagovat

online loans
<a href="https://paydayrvjlo.com/">same day payday loan</a>
payday loans and no credit check
<a href=https://paydayrvjlo.com/>online payday loan</a> ’

15 Lmazvergip Lmazvergip | E-mail | Web | 28. září 2017 v 19:15 | Reagovat

unsecured loans
<a href="https://paydayrvyaf.com/">payday loans</a>
1000 faxless payday loan
<a href=https://paydayrvyaf.com/>cash advance lenders</a> ’

16 Fwjjplaipt Fwjjplaipt | E-mail | Web | 3. října 2017 v 17:50 | Reagovat

payday loan
<a href="https://paydayllae.com/">payday loans no credit check</a>
credit counseling services
<a href=https://paydayllae.com/>online payday loans</a> ’

17 Debxscoock Debxscoock | E-mail | Web | 5. října 2017 v 1:39 | Reagovat

brand viagra buy - http://sexviagen.com/
viagra trial <a href="http://sexviagen.com/">viagra pills</a> ’

18 VbwgxBruigo VbwgxBruigo | E-mail | Web | 5. října 2017 v 1:39 | Reagovat

same day payday loans online - https://paydayllae.com/
payday loans with bad credit <a href=https://paydayllae.com/>payday loans</a> ’

19 Krtbpskycle Krtbpskycle | E-mail | Web | 24. října 2017 v 2:22 | Reagovat

generic cialis 20 mg - http://buycialis-menrxonil.com/
cialis no prescription needed <a href=http://buycialis-menrxonil.com/>cialis dosage</a> ’

20 Ldbgabseks Ldbgabseks | E-mail | Web | 31. října 2017 v 20:52 | Reagovat

cash loan no credit check - https://cashcevth.com
fast cash personal loans <a href=https://cashcevth.com>fast loans</a> ’

21 FfnhbhjxgrieTa FfnhbhjxgrieTa | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 23:24 | Reagovat

payday loan installment
<a href="https://cashrvyn.com">instant loans</a>
cash loans payday
<a href=https://cashrvyn.com>cash advance credit card</a> ’

22 Inrczoobby Inrczoobby | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 22:46 | Reagovat

how to use viagra
http://kskviagraed.com/
free sample of viagra
<a href="http://kskviagraed.com/">buy cheap viagra</a>
viagra prescriptions

23 Mbjmkscoock Mbjmkscoock | E-mail | Web | 4. prosince 2017 v 18:03 | Reagovat

viagra sildenafil
http://vipnowed7.com/
viagra soft tabs
<a href="http://vipnowed7.com/order-viagra/">viagra generic</a>
viagra use

24 Kdsnfvioto Kdsnfvioto | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 22:06 | Reagovat

consumer credit counseling https://24hrspaydayloans.com/
easy loans bad credit <a href=https://24hrspaydayloans.com/>payday loans online same day</a>

25 MlokmAstorp MlokmAstorp | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 17:00 | Reagovat

moneytree payday loans https://1paydayloansonline.com/
bad credit loans <a href="https://1paydayloansonline.com/">cash loans</a>

26 Jthasvergip Jthasvergip | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 14:49 | Reagovat

credit loan application
<a href="https://24hrspaydayloans.com/">payday loan lenders</a>
cash advances online fast payday loans
<a href=https://24hrspaydayloans.com/>online payday loans</a>

27 DvenrenIsorie DvenrenIsorie | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 18:31 | Reagovat

www paydayloan com
<a href="https://1paydayloansonline.com/">best payday loans</a>
poor credit loans
<a href="https://1paydayloansonline.com/">bad credit loans</a>

28 DsbgbIsorie DsbgbIsorie | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 2:51 | Reagovat

loans now
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">payday loans no credit check</a>
loans small business
<a href="https://bestbtpaydayloans.org/">online loans</a>

29 DnbcIsorie DnbcIsorie | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 17:47 | Reagovat

personal loans for debt consolidation
<a href="https://paydaynnoo.org/">pay day loan</a>
bad credit car loan saving account payday loan student loan
<a href="https://paydaynnoo.org/">payday loan online</a>

30 Jnxvvergip Jnxvvergip | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 12:20 | Reagovat

100 guaranteed payday loan
<a href="https://personalnaeloan.com/">installments loans</a>
canadian faxless payday loans
<a href=https://personalnaeloan.com/>payday cash loan</a>

31 Jbbvergip Jbbvergip | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 12:21 | Reagovat

bad credit loan
<a href="https://personalnae.org/">payday loans no credit check</a>
small business loans bad credit
<a href=https://personalnae.org/>loans payday</a>

32 MndRaill MndRaill | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 6:23 | Reagovat

viagra 100mg pills
<a href="http://viagrapfhze.com/">buy online viagra</a>
viagra jelly
<a href="http://viagrapfhze.com/">order viagra</a> ’

33 Fndawaick Fndawaick | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 16:16 | Reagovat

purchase cialis online
<a href="http://cialpharmedi.com/"></a>
cialis long term effects
<a href="http://cialpharmedi.com/">order cialis</a> ’

34 GevAfteda GevAfteda | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 0:15 | Reagovat

mail order cialis
<a href="http://jrucialis.com/">cialis soft</a>
cialis mail order
<a href=http://jrucialis.com/>buy cialis professional</a> ’

35 Fdnawaick Fdnawaick | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 19:27 | Reagovat

buy cialis online without prescription
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
professional cialis
<a href="http://cialisoakdm.com/">cialis without prescription</a> ’

36 EvAfteda EvAfteda | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 3:59 | Reagovat

cialis every day pill
<a href="http://veucialis.com/">buy cialis online</a>
cialis online canadian pharmacy
<a href=http://veucialis.com/>cialis 20 mg</a> ’

37 Vecvergip Vecvergip | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 0:22 | Reagovat

cash net
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">get payday loan</a>
loans no bank account
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>payday loans online</a>

38 OndcRaill OndcRaill | E-mail | Web | 23. ledna 2018 v 22:21 | Reagovat

viagra sales online
http://genericonlineviaqra.com/
natural viagra alternatives
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra samples</a> OK’

39 Rvdscoock Rvdscoock | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 0:43 | Reagovat

best price viagra http://genericonlineviaqra.com/ ok’

40 MhtAstorp MhtAstorp | E-mail | Web | 1. února 2018 v 11:43 | Reagovat

OK’ https://cashadvanceonline.us.org/
bad credit easy payday loan <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">cash advance lenders</a>

41 Brcsvioto Brcsvioto | E-mail | Web | 2. února 2018 v 19:03 | Reagovat

OK’ https://onlineloan.us.org/
bad credit payday loan lenders <a href=https://onlineloan.us.org/>payday loan</a>

42 GbmErymn GbmErymn | E-mail | Web | 23. února 2018 v 17:59 | Reagovat

cialis prescriptions - http://buycialisomskc.com/
cialis 40 mg pills <a href=http://buycialisomskc.com/>buy cialis online</a> ’

43 GbbEndory GbbEndory | E-mail | Web | 27. února 2018 v 20:15 | Reagovat

<a href="http://otcerectilepills.com/">buy viagra</a>
over the counter viagra alternative
<a href=http://otcerectilepills.com/>cialis online</a>  OK’

44 NyhAneni NyhAneni | E-mail | Web | 15. března 2018 v 18:21 | Reagovat

Hi!
<a href="http://cialisovnsm.com/">cheap cialis</a>
cialis 40 mg
<a href=http://cialisovnsm.com/>generic cialis online</a> OK’

45 PlpExter PlpExter | E-mail | Web | 17. března 2018 v 23:37 | Reagovat

amoxil 125 mg suspension
<a href="http://amoxilpillbuy.com/">buy amoxil</a>
amoxil 12 horas suspensi?n
<a href=http://amoxilpillbuy.com/>generic amoxil</a> ’

46 bbnjaity bbnjaity | E-mail | Web | 2. dubna 2018 v 20:27 | Reagovat

Flu vaccine is extremely safe for the vast majority of persons, including breastfeeding and pregnant women pregnant women should receive the flu shot, but should not get the FluMist nasal spray vaccine. buy pfizer viagra <a href="http://loviagraosn.com/">generic viagra</a> generic viagra canada <a href=http://loviagraosn.com/>buy viagra</a>  The increase in pressure causes the following effects. OK’

47 LrjRaill LrjRaill | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 2:17 | Reagovat

Certain inherited diseases also increase the risk of developing colon cancer. viagra pharmacy <a href="http://viagraforsalebrc.com/">viagra for men for sale</a> viagra without prescription <a href="http://viagraforsalebrc.com/">viagra for sale cheap</a>  Clomipramine is approved specifically for OCD, but because of its severe side effects it is usually used only if SSRIs have failed to help. OK’

48 bsrChene bsrChene | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 5:46 | Reagovat

women taking viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">does viagra work</a> generic viagra pills <a href="http://fviagrajjj.com/#">cheapest viagra in uk</a> OK’

49 bgfShany bgfShany | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 1:16 | Reagovat

cheap viagra from india <a href="http://loviagraosn.com/#">viagra 100mg</a> free viagra sample pack <a href=http://loviagraosn.com/#>buy viagra online at</a> OK’

50 dczShany dczShany | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 16:12 | Reagovat

viagra soft tablets <a href="http://menedkkr.com/#">viagra pills</a> order viagra online <a href=http://menedkkr.com/#>buy cheap viagra</a>

51 fdwChene fdwChene | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 9:38 | Reagovat

generic viagra online pharmacy <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra online</a> viagra wiki <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra</a>

52 dbaSeill dbaSeill | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 3:52 | Reagovat

cheapest viagra <a href="http://download4os.com/#">viagra online shop</a> effects of viagra <a href=http://download4os.com/#>viagra pills</a>

53 btdChene btdChene | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 0:44 | Reagovat

how does viagra work <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra</a> how to buy viagra generic viagra

54 nfsAstorp nfsAstorp | E-mail | Web | 2. května 2018 v 1:01 | Reagovat

approval payday loan <a href="https://onlinepaydayloan.us.org/#">loans online</a> guaranteed bad credit personal loans <a href="https://onlinepaydayloan.us.org/#">loans now</a>

55 bsfEvoft bsfEvoft | E-mail | Web | 2. května 2018 v 12:19 | Reagovat

order generic viagra <a href="http://viagrapfhze.com/#">viagra in canada</a> buy generic viagra <a href=http://viagrapfhze.com/#>buying viagra online</a>

56 ndgEvoft ndgEvoft | E-mail | Web | 4. května 2018 v 20:12 | Reagovat

viagra from india <a href="http://viagapharmaked.com/#">viagra without prescription</a> viagra brand name <a href=http://viagapharmaked.com/#>viagra online</a>

57 bzzeduct bzzeduct | E-mail | Web | 6. května 2018 v 18:19 | Reagovat

buy tadalafil online <a href="http://www.ciallisonline.com/#">best place to buy cialis online</a> cialis for sale <a href=http://www.ciallisonline.com/#>п»їcialis online</a>

58 brdEvoft brdEvoft | E-mail | Web | 26. května 2018 v 3:48 | Reagovat

viagra sildenafil <a href="https://aluixnetwork.com/#">viagra online</a> viagra without prescription <a href=https://aluixnetwork.com/#>buy cheap viagra online</a>

59 bsdPrent bsdPrent | E-mail | Web | 30. května 2018 v 5:10 | Reagovat

cheap viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">buy viagra online usa</a> buy viagra online <a href="http://fviagrajjj.com/#">buy viagra online</a>

60 vadPrent vadPrent | E-mail | Web | 5. června 2018 v 17:56 | Reagovat

do you need a prescription for cialis <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis reviews</a> non prescription cialis <a href="http://hitcialisosn.com/#">tadalafil reviews</a>

61 bzyEvoft bzyEvoft | E-mail | Web | 6. června 2018 v 18:04 | Reagovat

cheap viagra <a href="http://loviagraosn.com/#">generic viagra 100mg</a> free viagra sample <a href=http://loviagraosn.com/#>viagra professional</a>

62 pazUtece pazUtece | E-mail | Web | 7. června 2018 v 20:59 | Reagovat

viagra dose <a href="http://viagrapfhze.com/#">viagra price</a> viagra pharmacy <a href=http://viagrapfhze.com/#>discount viagra</a>

63 nfkUtece nfkUtece | E-mail | Web | 8. června 2018 v 7:53 | Reagovat

viagra wiki <a href="http://viagracefo.com/#">generic viagra online</a> buy viagra online without prescription <a href=http://viagracefo.com/#>order viagra</a>

64 nfsEvoft nfsEvoft | E-mail | Web | 9. června 2018 v 10:05 | Reagovat

viagra pill <a href="https://holidayrentallorgues.com/">buy viagra online</a> lowest price viagra <a href=https://holidayrentallorgues.com/>viagra in canada</a>

65 xntPrent xntPrent | E-mail | Web | 10. června 2018 v 16:40 | Reagovat

mail order viagra <a href="https://movietrailershd.org ">generic viagra online</a> viagra pill <a href="https://movietrailershd.org">online viagra</a>

66 xcbPrent xcbPrent | E-mail | Web | 11. června 2018 v 12:47 | Reagovat

effects of viagra <a href="http://emtpartsstore.com/">generic viagra india</a> 100mg viagra <a href="http://emtpartsstore.com">viagra generic</a>

67 bsdEvoft bsdEvoft | E-mail | Web | 13. června 2018 v 11:59 | Reagovat

personal loans no faxing <a href="https://onlinepaydayloan.us.org">online payday loans direct lenders</a> same day loans <a href=https://onlinepaydayloan.us.org>3 month payday loans</a>

68 nnaUtece nnaUtece | E-mail | Web | 14. června 2018 v 22:02 | Reagovat

order cialis online <a href="http://genericcialls.com/"> online generic cialis</a> cialis pills <a href=http://genericcialls.com/> generic cialis online</a>

69 nnaUtece nnaUtece | E-mail | Web | 15. června 2018 v 14:14 | Reagovat

non prescription cialis <a href="http://genericcialls.com/"> cialis buy</a> what is tadalafil <a href=http://genericcialls.com/> п»їtadalafil cialis</a>

70 nmnPrent nmnPrent | E-mail | Web | 19. června 2018 v 5:55 | Reagovat

do you need a prescription for cialis <a href="http://cialisserfher.com/ ">cialis generic</a> cialis sale <a href="http://cialisserfher.com/">online cialis</a>

71 mmzEvoft mmzEvoft | E-mail | Web | 20. června 2018 v 4:39 | Reagovat

buy viagra without prescription <a href="http://canadiannowv.com/">buy cheap generic viagra</a> online viagra <a href=http://canadiannowv.com>viagra for men</a>

72 ccaPrent ccaPrent | E-mail | Web | 22. června 2018 v 22:44 | Reagovat

cheap generic viagra <a href="https://movietrailershd.org/">online viagra</a> viagra oral <a href="https://movietrailershd.org/">viagra online prescription free</a>

73 bnmbrUib bnmbrUib | E-mail | Web | 15. července 2018 v 0:25 | Reagovat

viagra 100mg <a href="http://setviagraeja.com/#viagra generic online"> viagra</a> how to use viagra <a href="http://setviagraeja.com/#viagra">viagra generic</a>

74 jmnjeave jmnjeave | E-mail | Web | 16. července 2018 v 2:20 | Reagovat

how does viagra work <a href="http://newviagrakfv.com/#online viagra"> online viagra</a> how long does viagra last <a href=http://newviagrakfv.com/#viagra>viagra online</a>

75 fnvExext fnvExext | E-mail | Web | 24. července 2018 v 12:38 | Reagovat

no prescription cialis <a href="http://cialisovnnc.com/#">tadalafil best price</a> cialis daily <a href="http://cialisovnnc.com/#">cialis reviews</a>

76 nukbrUib nukbrUib | E-mail | Web | 25. července 2018 v 20:17 | Reagovat

womens viagra <a href="https://viagrapbna.com/#">viagra online</a> viagra stories <a href="https://viagrapbna.com/#">generic viagra</a>

77 nyhbrUib nyhbrUib | E-mail | Web | 29. července 2018 v 23:38 | Reagovat

tadalafil reviews <a href="http://besiktasboschservis.com/#">cialis online pharmacy</a> non prescription cialis <a href="http://besiktasboschservis.com/#">cialis 20mg</a>

78 nsxStugs nsxStugs | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 21:52 | Reagovat

tadalafil <a href="https://www.fundeconp.org/#">tadalafil dosage</a> cialis price <a href=https://www.fundeconp.org/#>cialis soft</a>

79 nyhbrUib nyhbrUib | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 14:09 | Reagovat

tadalafil dosage <a href="http://besiktasboschservis.com/#">do you need a prescription for cialis</a> cialis sale <a href="http://besiktasboschservis.com/#">tadalafil 20mg</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama