VÍTEJTE

Září 2016

Jezdecké hry Mutišov 2016

29. září 2016 v 22:55 | Haník |  Koně
28. srpna se u nás konaly jezdecké závody, o kterých vám sepíšu článek s fotkami.

S veterinářem XIV. díl

13. září 2016 v 18:02 | Haník |  S veterinářem
Ve středu 3. srpna jsem jela s veterinářem jela na poslední praxi těchto prázdnin. Ano, byla jsem jen 2x, protože jsem toho měla fakt hodně a nedalo se to vše stíhat.

Tentokrát jsme byli jen v jednom kravíně, protože jinak nebylo nic závažného a veterinář pak musel pryč.

Kravín
Dělali jsme ultrazvuk. Také jsme inseminovali.
Pak jsme šli k takové "kleci", kam se kráva nahnala, dal se jí pás okolo břicha, který se pak trochu přizvedla. Pak se jí zvedla noha pomocí lanka, dala se na stoličku, tam se dalším lankem přidělala, aby člověka nemohla kopnout a pak se mohly začít strouhat paznehty. Ty se u všech krav strouhají 2x do roka. Tentokrát to ale byla úprava u těch, které kulhaly. Měly tam vředy, takže je to hodně bolelo, jedné úplně odumřel jeden pazneht :(. Já jsem jim to vždy omyla, dala se tam pak mast, polštářek a zavázalo se jim to, také se jim dala injekce proti bolesti a infekci.
Poté jsme šli ještě prohlédnout nemocná telátka, dali jim injekce. Jedné byla potřeba i infuze.

I když by se zdálo, že jeden kravín je za chvíli, byli jsme tam asi 3 hodiny. To mně ale nevadilo, užila jsem se a zase se něco nového dozvěděla a videla.

Těším se na další prázdniny, klidně podzimní, kdy budu mít zase možnost s veterinářem jet, tak snad mi to časově vyjde. :)

S veterinářem XIII. díl

8. září 2016 v 21:52 | Haník |  S veterinářem
Jako loni, tak i letos jsem o prázdninách jela s veterinářem na "praxi". Tentokrát bohužel pouze 2x, protože jsem měla velice nabitý program.
V úterý 2. srpna jsem jela poprvé za tyto letní prázdniny. Tak to shrnu v tomto článku :).